Osnovna škola „Boško Buha” se nalazi u ulici XXI divizije broj 31, na Zvezdari, u Beogradu. Škola se bavi obrazovanjem i vaspitanjem dece sa smetnjama u razvoju. Ove godine, proslavljamo 60 godina postojanja naše škole.
A kako je nastala? Reformom školstva, specijalne škole su postale integralni deo školskog sistema, tako što su se od specijalnih odeljenja pri redovnim školama formirale specijalne škole; jedna od njih je bila i naša škola, koja je oformljena januara 1963.
Zbog nedostatka prostora, nastava se odvijala na dve lokacije; u osnovnoj školi „Filip Višnjić” sa šest odeljenja i u osnovnoj školi „Dragica Pravica” sa četiri odeljenja.
Septembra 1963. godine škola konačno dobija sopstveni prostor, u prizemlju škole „Veljko Dugošević”, u ulici Milana Rakića broj 41. Naredne godine tačnije 17. januara 1964., škola je postala prava obrazovno-vaspitna ustanova, kada je i dobila ime pod kojim je i danas – „Boško Buha”. Adaptacijom školske zgrade u ulici XXI divizije broj 31, škola „Boško Buha” je postala mesto gde su se mogli odvijati svi oblici vaspitno obrazovnog rada. Kasnije su otvorena i isturena odeljenja u prigradskim naseljima, praćena početkom rada produženog boravka 1972. godine. Tokom godina, zgrada je adaptirana i povećan je broj kabineta. Naša škola poseduje danas i senzornu sobu, a 2012/2013. godine, instalirana je i pokretna platforma za prevoz učenika u kolicima. Pored naše škole, u prigradskom naselju Grocka i u osnovnoj školi „Veljko Dugošević” postoje razvojna odeljenja. Od 2009/2010. godine, škola „Boško Buha” radi po redovnom planu i programima prilagođenim svakom učeniku. Takođe, od iste godine postoji mobilni tim koji radi pri redovnim školama, a od 2012/2013. prerasta u tim za podršku deci sa smetnjama u razvoju u redovnim školama. Ovaj tim predstavlja organizacioni oblik preko koga se pruža stručna podrška nastavnom procesu redovne škole od strane defektologa škole za obrazovanje učenika sa smetnjama u razvoju. Podrška je usmerena ka učenicima kako sa smetnjama u razvoju, tako i sa teškoćama u učenju. Defektolozi pružaju svoju pomoć i podršku, koja se ogleda u savetodavno-instruktivnom i korektivnom radu sa učenicima, nastavnicima i stručnim saradnicima, roditeljima učenika i učestvovanjem u radu stručne službe i Stručnog tima za inkluziju redovne škole, tokom cele školske godine.